Ma reggel váltottunk hotelt, mert a másikban elfogyott a hely. Mint kiderült nem is baj, mert nem lehet utólag fizettetni a céggel, ahogy a többinél. -.- Kicsit sok lett volna, ha még egy hetet ott maradunk. Tanulság, el kell intéztetni a céggel, hogy inkább fizesse előre, mert ez i'gy annyira nem megoldás...
Na off to work...
Újra Németországban. Megint elég nagy kihagyással i'rok, pedig bizony lehetett volna. Azóta megérkezett az N5 japán nyelvvizsga eredményéről szóló nagy bori'ték, tehát bizony sikerült. :) Bár nem a legjobb százalékkal (lehetett volna jobb is), azért i'gy is mindhárom A-ra sikerült. :D I'gy tovább a későbbieket! \o/ A nagy bori'tékot pedig azért emeltem ki, mert a bori'ték mérete jelzi, hogy sikerült-e a vizsga, vagy sem. A nagy tartalmazza az oklevelet, mi'g a kicsiben csak egy kis lap közli a sikertelenséget. Érdekes elgondolás azért, hogy i'gy nincs kibontás feletti aggodalom, mert már érkezéskor látod, hogy mi az eredmény. XD
Mivel Németország, folytatódik a gourmet beszámoló. :D Hétfőn reggel 8-kor reggeliztünk és nem ebédeltünk, i'gy mire jó este 7-re értünk a hotelbe, már nagyon éhesek voltunk. A hotel mellett van egy jó étterem, de mikor odaértünk láttuk, hogy hétfőn zárva. Nos igen, igazából hétfőn szinte minden kajálda itt zárva. Szerencsére eszünkbe jutott Google Mapsen (teló net \o/) rákeresni a közelben lévő éttermekre. És találtunk is egy Freesisch-Och's Steakhaus nevűt teljesen közel. Mivel Steakhaus, nem valami nagy a választéka és nem is olcsó, de ennek ellenére tényleg rendki'vül jó ételeket készi'tenek. SOm ribeye steaket próbált ki, én meg fokhagymás olajban sült garnélát. A jövőben még jó lenne ide visszanézni és kipróbálni mást is. :) Ha pedig már képek, azóta is folyamatosan Instragrammozom, akit érdekelnek az újabb képek. :)
Tegnap pedig letört a szemüvegem papucsa. Hát mikor máskor, ha nem mikor éppen kint vagyok. XD Kénytelenek voltunk összetákolni, amiben a Crew segtségünkre is volt, úgyhogy most ismét teljesen jól használható. :)
Ja, és persze Happy White Dayt! ^.^
Valamint közeledik a MondoCon, vele együtt a karaoke és zenekvi'z! :D
Továbbá kérésre kitöröltem az Autonóm labor bejegyzéseimből a jegyzőkönyveket és forráskódokat. Nem tudom mi vizet zavartak ennyi idő után, de ez van...
Korabbi bejegyzesben emlitettem, hogy keszitettem a regi Archery jatekbol egy ujabb valtozatot. Mivel SOm portolta az ujabb Animatorjat Windowsra, igy az Archeryt is lehet mar futtatni Windows alol. Ebben a zipben megtalalhato a Windowsos valtozat es a forras is. A Windowsost a game.bat fajllal lehet elinditani. Az iranyitas megegyezik a regi jatekeval: bal gombbal lehet loni, jobb gombbal ujratolteni. A cel az osszes lufi kilovese. Az ablak a regivel ellentetben atmeretezheto, a palyak es lufi kepessegek sajat krealmanyok, a regi jatekban nem nagyon tudtam tovabbjutni a masodik palyan, hogy megtudjam meg mik voltak benne. :D A grafika a regi jateke, bar a lufik szinezese megint egyedi.
Jo jatekot, remelem birjatok idegekkel! :D
SOm kepei - Instragrammon @kzed
sajat kepek - Instragrammon @estrica
Mielott belevagnal, gyozodj meg rola, hogy melyik particion mit is tarolsz!
1.) Egy frissebb Ubuntut ki kell irni egy CD-re, majd arrol bootolni
2.) Miutan betoltott, a kiprobalast kell valasztani, majd Ctrl+Alt+F1 gombokkal elohozni a terminalt
3.) sudo -s (innentol kezdve rootkent lehet ugykodni)
4.) mount /dev/sdaX /mnt (az sdaX helyett az a particio legyen, amelyiken a Linuxod van! pl sda1)
5.) mount -t proc / /mnt/proc
6.) mount --bind /dev /mnt/dev
7.) chroot /mnt /bin/bash
8.) grub-install /dev/sda
9.) update-grub
10.) a /boot/grub konyvtarban levo grub.cfg fajlban lehet ellenorizni, hogy sikerult-e a Windowst megtalalni, ha igen akkor minden okes => 13.), ha nem, akkor => 11.)
11.) vim /etc/grub.d/40_custom (vim helyett mas szovegszerkeszto is lehet termeszetesen)
(itt az a particio kell a '(hdY, msdosZ)'-nel, amelyiken a Windows van! pl '(hd0, msdos2)')
menuentry 'Windows XP' {
insmod part_msdos
set root='(hdY, msdosZ)'
chainloader +1
}
12.) 8-10. ismetlese
13.) exit (chroot-bol kiszallas)
14.) umount /mnt/dev
15.) umount /mnt/proc
16.) umount /mnt/
17.) reboot
1.) A nyomtatót le kell húzni az USB-ről (ez jelen esetben az Optra E310)
2.) Az új drivert telepíteni kell: (ez nekem a HP Deskjet 4 volt)
Control Panel / Device and Printers / Add a printer:
Add a local printer
- Use an existing port: LPT1: (Printer Port)
- Manufacturer / Printers opciókat a megfelelőre állítani
- befejezni a hozzáadást
3.) A nyomtatót (Optra E310) vissza kelldugni az USB-be, a felugró új eszköz hozzáadása opciót Cancelezni
4.) Az előbbiekben hozzáadott nyomtatóra (HP Deskjet 4) jobb klikk, Printer properties
Ports fül: az LPT1-ről a pipát leszedni és bepipálni azt a listában, amelyiknek a neve USB-vel kezdődik
Lehet is nyomtatni.
Néha segít egy nyomtatandók listájának törlése és nyomtató lekapcsolása. A lényeg viszont, hogy ezt az álnyomtatót kiválasztva nyomtatásra, a mi igazi nyomtatónk fog bizony nyomtatni.
Jó nyomtatást. :D
A heten megint nem volt japan oram, igy ez mar kb a 7. het egyhuzamban, hogy nem voltam (most szegeny tanarno lebetegedett, gyogyuljon meg minel hamarabb!). Komolyan hianyom van. x.x Jovo heten azert remelhetoleg lesz ora, raadasul vasarnap reggel nyelvvizsga. Ganbarimasu!
Kozben a vinyo arak az egekben, az rendszervinyom meg ugy dontott felmondja a szolgalatot. A reszletes teszt mar nem fut le rajta, bar egyelore meg csak linux alatt hasznalhatatlan (IO errorokat dobal folyamatosan, semmit nem lehetvele kezdeni). Kenytelen voltam beszerezni egy ujat, de az mar nem WD EARS vinyo. :D Nagyon sok problemam volt azzal, kezdve, hogy linux-szal is mukodjon, hogy ne lassuljon be, hogy XP-t nem lehet rarakni, stb...
Igy hetvegi program telepitgetes es japan tanulas lesz. Kozben el kell kezdeni a szamok ellenorzeset is, mert mar itt az AnimeKaracsony. Most nem fogok tudni ra menni (vagy aznap, vagy az elotte levo nap jovok majd haza Nemetobol), de azert a szamokat akkor is rendszerezni kell, na meg egy szamlista sem art, hogy Amina ki tudja nyomtattatni.
Ha mar ugyis vinyot vettem, beszereztem Mero Csaba: Go 24 leckeben konyvet es a Dekiru I-et. Csaba konyvere kivancsi vagyok, belelapozva nagyon igeretes tankonyv lett, ebbol aztan mar lehet oktatni rendesen. A Dekirura meg azert vagyok kivancsi, mert korabban nem lattam meg magyar nyelvu japan nyelvkonyvet. Regebben a Teach Yourself japan kotetet olvastam (az egyebkent nem rossz, de zavar a sok romaji es tematikailag is eleg rosszul van felepitve - legalabb tartalmilag eleg rendben van es lehet belole tanulni). Amibol pedig altalaban itthon oktatnak, az a Minna No Nihongo, amit viszont tanar nelkul tenyleg nem lehet hasznalni.
Hétvégén egyébként voltunk Hannoverben. Ellátogattunk a helyi történelmi múzeumba, ahol rengeteg érdekesség volt az 1900-1940-es évek között: képek, reklámok, bútorok, teljes szobai berendezések, házakról makettek, ruhák, pénzérmék, autók, biciklik, motor, hanglejátszók és egyéb hétköznapi tárgyak és berendezések. Nagyon érdekes volt. Nem tudom, hogy csak az aznapi gyerek program miatt, vagy úgy egyébként is, de rengeteg akkori gyerekjáték is volt kiálltva. Nagyon jó kiálltás volt. Egyedüli problémája csak a furán egymásba nyi'ló ajtók voltak, ami miatt kicsit nehezen lehetett tájékozódni.
Utána újra ellátogattunk a Kyoto étterembe. Ezúttal is nagyon fincsi volt. Még jó lenne ide jönni a későbbiekben is. :) Majd egyébként a később rakok fel képeket is, de azt majd inkább otthon. Netünk az sajna továbbra sincs a hotelben, csak ha átmegyünk a főépületbe, de arra meg nem sok időnk van. Mondjuk most vasárnap azért volt, jó sokat programozgattam is. Már elég rég volt időm foglalkozni a Huncrafttal, most végre kódolgattam egy kis újtást hozzá, bár még nincsen befejezve. Egyébként Yahikoo javaslatára készi'tek hozzá egy reakcióidő mérő plusz kvi'zt.
Hazaérkezve Németországból másnap rögvest koncertre mentünk, méghozzá
a Művészetek Palotájában néztük meg a Steve Reich 75 című előadást.
Nagyon tetszett, alig tudnám megmondani, melyik darab volt a legjobb.
Mindegyikben volt valami érdekes.
Talán a harmadik az, ami nehezebben
közelíthető, de miután már egyébként is odavagyok a tabla dobért,
nagyon tetszett ez is. Ha valakinek kicsit erős lenne a kezdés,
azért hallgassa végig, a végére igazán ütős lesz. ;)
Az első elég szokatlanul kezdődik, hiszem felvételről indul és kíséri
is végig az előadást (ugyanazok játszák, mint akik élőben). Másik
érdekessége ennek a számnak, hogy az embernek egészen meghozza a
kedvét a Final Fantasyhoz, tökéletes lenne Boss fight alatt. XD
A második is tetszett, erre rendkívül jó klippet lehetne vágni. :)
Nagyon kellemes volt a fő témája.
Remélem lesz majd cikk róla a Momuson. :)
Remélem olvasóim közül is valakinek megtetszik, linkeket lentebb találtok. :)
„Nagyon kevés olyan élő zeneszerző van, akiről joggal jelenthető ki, hogy megváltoztatta a zenetörténet irányát. Steve Reich ezen kevesek egyike” – írja a londoni Guardian Reichről, akinek pályája nemcsak a nyugati klasszikus zene hagyományait öleli fel, hanem távoli földrészek és Amerika tősgyökeres zenéjének, különösen a dzsessznek a struktúráit, harmóniáit és ritmusait is.
Steve Reich hetvenedik születésnapjáról 2006-ban az egész világon fesztiválokkal, ünnepi koncertekkel emlékeztek meg. Életművének bemutatására szülővárosában, New Yorkban három szervezet, a Brooklyni Zeneakadémia, a Carnegie Hall és a Lincoln Center fogott össze; Londonban pedig a Barbican Centre szervezett jelentős retrospektív sorozatot. Budapest mellett tisztelgő hangversenyek voltak többek között Amszterdamban, Athénben, Baden-Badenben, Barcelonában, Bécsben, Birminghamben, Brüsszelben, Chicagóban, Denverben, Dublinban, Freiburgban, Grazban, Helsinkiben, Koppenhágában, Kölnben, Los Angelesben, Párizsban, Portóban, Vancouverben és Vilniusban. A Nonesuch lemezkiadó öt CD-n jelentette meg tizennégy legismertebb művét, s Tokióban kitüntették a nemzetközi zenei Preamium Imperial díjjal, amelyet olyan elődök után kapott meg, mint például Pierre Boulez, Luciano Berio és Ligeti György.
Steve Reich New Yorkban született, s ott és Kaliforniában nőtt fel. A Cornell Egyetemen kitüntetéssel diplomázott filozófiából 1957-ben. A következő két évben zeneszerzést tanult Hall Overtontól, 1958 és 1961 között pedig a Juillard School of Music hallgatója volt. Zenei diplomát 1963-ban szerzett a Mills College-ban, ahol Luciano Berióval és Darius Milhaud-val dolgozott. 1970 nyarán ütőhangszeres tanulmányokat folytatott Accrában, a Ghánai Egyetemen. 1973-ban és 1974-ben gamelán zenét tanult a Keleti Művészetek Amerikai Társaságánál Seattle-ben és a kaliforniai Berkeley Egyetemen. A héber szövegek hagyományos éneklését New Yorkban és Jeruzsálemben sajátította el 1976-tól 1977-ig.
1966-ban három zenésszel megalapította saját együttesét, amely hamarosan 18 tagúra, majd még nagyobb létszámúra bővült. A „Steve Reich és zenészei” együttes 1971 óta járja a világot, s egyaránt telt házat vonz olyan egymástól igen különböző helyeken, mint a Carnegie Hall és a Bottom Line Kabaré.
Steve Reich alkotásait a világ leghíresebb zenekarai és együttesei játsszák, köztük a Londoni és a San Franciscó-i Szimfonikusok Michael Tilson Thomas vezényletével, a New York-i Filharmonikusok Zubin Mehtával, a BBC Szimfonikusok Eötvös Péterrel, illetve az Ensemble Modern, az Ensemble Intercontemporain és a London Sinfonietta. Több darabjára olyan hírességek készítettek koreográfiát, mint Alvin Ailey, Maurice Béjart, Lucinda Childs, Laura Dean, Jiřy Kilian és Jerome Robbins.
Steve Reich az Amerikai Művészeti és Irodalmi Akadémia, valamint a Bajor Szépművészeti Akadémia tagja, s a francia Művészeti és Irodalmi Rend parancsnoki fokozatának birtokosa.
Steve Reich 75
2011. október 30. 19:30 - 22:00
Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem
Steve Reich: Triple Quartet (magyarországi bemutató)
Steve Reich: Double Sextet (magyarországi bemutató)
Steve Reich: Drumming
Közreműködik: Kelemen Kvartett, UMZE kamaraegyüttes, Amadinda ütőegyüttes
2011. október 3-án ünnepli 75. születésnapját a világ egyik legünnepeltebb zeneszerzője, Steve Reich, akit világszerte koncertekkel, életművét bemutató fesztiválokkal köszöntenek a legjelentősebb hangversenytermekben, New Yorktól Londonig, Párizstól Portóig, Stockholmtól Krakkóig.
A budapesti hangverseny programja közel negyven évet ölel fel. Az 1999-ben bemutatott Triple Quartet, amelynek hangvételére meghatározó hatást gyakorolt Bartók IV. vonósnégyesének utolsó tétele, a Kronos vonósnégyes számára készült. A Double Sextet egyike Reich legutóbbi kompozícióinak, 2007-ben keletkezett, két évvel később, 2009-ben Pulitzer-díjjal jutalmazták. A hangverseny második felében Steve Reich egyik legmonumentálisabb darabja, az 1970/71-ben komponált Drumming hangzik el, amely 1971-es bemutatója után azonnal meghozta a világhírt szerzője számára. A Drumming Steve Reich 1970-ben tett nyugat-afrikai tanulmányútjának, valamint korábbi zeneszerzői törekvéseinek összegzése, hipnotikus hatása a legegyszerűbb zenei elemekből épített, hihetetlenül komplex hangzásnak tulajdonítható.
A magyar zenei élet több előadó-együttesével évtizedek óta szoros kapcsolatot ápoló mestert legutóbb 2009-ben, az Amadinda együttes számára komponált műve ősbemutatója alkalmából üdvözölhettük Magyarországon.
Steve Reich - Triple Quartet part 1
Steve Reich - Triple Quartet part 2
Steve Reich - Triple Quartet part 3
Steve Reich - Double Sextet part 1
Steve Reich - Double Sextet part 2
Steve Reich - Double Sextet part 3